Nadzieja jest wśród nas

4 kwietnia 2019 r. chcemy sprawić, aby Świdnica stała się stolicą solidarności z osobami cierpiącymi i niepełnosprawnymi. Pragniemy, by miasto zakwitło żółtymi akcentami, balonikami, parasolkami i żonkilami. Chcemy pokazać, że hospicjum to też życie.

Spotykamy się na placu Grunwaldzkim 4 kwietnia o godz. 11.50. Następnie o godz. 12.00 wyruszamy ulicami miasta, przez ul. Łukową do Rynku, który okrążymy w Marszu Nadziei.

Podczas marszu przypomnimy o idei wolontariatu i bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi, będziemy też propagować wiedzę na temat profilaktyki nowotworowej. Wolontariusze rozdawać będą żonkile, symbol nadziei i solidarności z osobami cierpiącymi, będzie również prowadzona kwesta na rzecz podopiecznych świdnickiego Hospicjum.

Akcja Pola Nadziei ma charakter promocyjny i przypomina o wadze idei wolontariatu. Ma jednocześnie wzmocnić uwrażliwienie społeczeństwa i zachęcenie ich do bezinteresownej pomocy osobom terminalnie chorym. Celem marszu jest zamanifestowanie potrzeby zjednoczenia się wszystkich w walce z chorobami nowotworowymi.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców.

[bs]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *