Świdniczanie dla hospicjum

Do końca rozliczenia podatku PIT zostało nam 55 dni. Żeby je dobrze wykorzystać, nie trzeba dokonywać heroicznych czynów. Wystarczy dołączyć do nas i przekazać swój 1% podatku na rzecz naszych podopiecznych.

Świdnickie Hospicjum działa od 25 lat i ma po opieką ponad 40 chorych. Zapewnia im wszechstronną opiekę, dba o jak najlepszy komfort życia, a przede wszystkim uśmierza ból towarzyszący chorobom nowotworowym.

Nasz zespół, w skład którego wchodzi lekarz, pielęgniarki i wolontariusze, dobrze sobie radzi z wieloma dolegliwościami, które mogą pojawić się na każdym etapie choroby nowotworowej. Jednym z najważniejszych działań jest walka z bólem, który w istotny sposób może wpłynąć na jakość życia chorego; ogranicza jego aktywność, zaburza sen, zniechęca do kontaktów z bliskimi. Ból może być także przyczyną lęków i depresji. Dlatego staramy się stosować najnowsze metody leczenia z użyciem środków farmakologicznych, które są w stanie ten ból pokonać.

– Zapewniamy chorym bezpłatnie sprzęt rehabilitacyjny, m.in. łóżka wielofunkcyjne, materace przeciwodleżynowe, koncentratory tlenu, ssaki, inhalatory, pompy infuzyjne, wózki inwalidzkie, wózki toaletowe, chodziki i wiele innych. Wydajemy bezpłatnie środki opatrunkowe i leki. Wspomagamy też rodziny chorych, wspierając je na każdym etapie opieki nad bliskimi, zapewniając pomoc medyczną, psychologiczną i duchową – wylicza Joanna Gadzińska, prezes Hospicjum w Świdnicy.

Prawidłowe funkcjonowanie hospicjum domowego wymaga ogromnych nakładów finansowych. Potrzeby są ogromne, gdyż z roku na rok wzrasta liczba osób kierujących do nas prośby o pomoc i objęcie opieką z uwagi na choroby nowotworowe, które w coraz większym stopniu nas dotykają. Nie wszyscy mają bliską rodzinę, która pomaga i wspiera. Jest wiele osób samotnych, które w chorobie są pozostawione same sobie. Chcemy trafić do wszystkich, by w tych ciężkich chwilach byli otoczeni troskliwą opieką naszych pracowników.

Wielkim problemem Świdnicy jest ograniczony dostęp do stacjonarnej opieki hospicyjnej. Wielu chorych w stanie terminalnym nie ma na nią szansy, ponieważ brakuje dla nich miejsc. Takich placówek jest zbyt mało w stosunku do potrzeb. Wiemy to, dlatego chcemy się rozwijać. Planujemy budowę stacjonarnego hospicjum, by zapewnić potrzebującym najlepszą opiekę w terminalnej chorobie. Tu czas nie działa na korzyść pacjentów, dlatego trzeba się spieszyć.

– Nadzieją napawa nas to, że świdniczanie w coraz większym stopniu biorą na siebie odpowiedzialność za inicjatywy, które uważają za ważne; nie tylko poprzez 1%, ale także poprzez różne darowizny – dodaje prezes Gadzińska.

Teraz prosimy o wsparcie naszego hospicjum. Jest to czas, gdy wiele osób stoi przed koniecznością rozliczenia się z fiskusem i zdecydowania, komu przekazać 1% swojego podatku. W tym roku jest to proste, gdyż zeznanie podatkowe za 2018 rok przygotowała za podatników skarbówka. Do 30 kwietnia każda osoba może zapoznać się ze swoim PIT-em na Portalu Podatkowym, uzupełnić bądź skorygować go i zaakceptować.

Liczymy na was. Na to, że razem z nami chcecie pomagać innym. Twój 1% naprawdę może pomóc.

[bs]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *