Szlachetna akcja

Wójt Gminy Marcinowice objął honorowym patronatem charytatywną akcję „KAZBEK 2018” zimowego wejścia na górę Gruzji.

W dniu 27 lutego 2018 r. w Szkole Podstawowej w Witoszowie Dolnym odbyła się konferencja prasowa uczestników akcji, w której udział wzięli dziennikarze i wspierający akcję samorządowcy.

Pomysłodawcą akcji jest Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Świdnicy i ma ona na celu nie tylko zdobycie gruzińskiego szczytu Kazbek, ale przede wszystkim pomoc podopiecznym Hospicjum i seniorom GOPR-u oraz propagowanie zdrowego trybu życia powiązanego z bezpieczną turystyką górską.

 

Podczas spotkania przedstawiciele samorządów złożyli podpisy na fladze, która pojedzie do Gruzji wraz z uczestnikami. Szlachetną akcję oprócz gminy Marcinowice wspierają również gmina Żarów, Świdnica, i Jaworzyna Śląska, honorowe patronaty powzięły także Prezydent Miasta Świdnica, Marszałek Województwa Dolnośląskiego i Funduszu Regionu Wałbrzyskiego. W trakcie akcji „Kazbek 2018” zbierane będą pieniądze na specjalne konta na rzecz „Hospicjum” oraz seniorów podlegających pod Fundację GOPR.

Wyprawa na Kazbek - jednego z najwyższych szczytów Kaukazu w Gruzji(5033 m n.p.m), rozpocznie się 10 marca i potrwa do 24 marca 2018 r. W wyprawie udział wezmą: Andrzej Sawicki, Marcin Walewski, Jacek Fabiś oraz Marian Tadeusz Piotrowicz, Magdalena Bany i Ewa Talaga.

Informacje o akcji charytatywnej „Kazbek 2018” znajdują się na fanpage: www.facebook.com/andsawicki/

 

 

 

 

 

Tekst: M.Wilk
Zdjęcia: Artur Ciachowski

LinkDo oryginału: http://marcinowice.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1783:szlachetna-akcja&catid=67:2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *