W ten szczególny czas …

Już niedługo zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy. Być może jeszcze teraz zastanawiamy się nad tym, jak powinien wyglądać nasz wigilijny stół. Czy wszystko dobrze zaplanowaliśmy i niczego nam nie zabraknie? Czy dom jest ładnie przystrojony?

Tak, wszystko jest ważne. Przecież to wyjątkowy czas, w którym trochę zwalniamy, spotykamy z rodziną i przyjaciółmi przy wigilijnym stole. Celebrujemy dzielenie się opłatkiem, uroczystą kolację, rozpakowywanie prezentów, śpiewanie kolęd. To wszystko przywołuje nam wspomnienia z dzieciństwa, gdy ubieranie choinki, zapach pieczonych ciast, krzątanina rodziców i oczekiwanie na prezenty zapisywało się jako symbol czasu spędzanego wspólnie z rodziną.

Okres świąteczny jest niezwykły. Oczekujemy rodzinnych i ciepłych spotkań z najbliższymi, na które na co dzień nie mamy czasu. Dlatego nie przywiązujmy zbyt wielkiego znaczenia do przygotowań czy prezentów. Najważniejsze to niematerialne dary: radość bycia razem, dzielenie się radością i miłością, okazywanie uwagi i czas poświęcony drugiej osobie. I nadzieja, że w kolejnym roku będzie nam się żyło lepiej.

Dlatego życzymy Państwu
pełnych ciepła, radości i spokoju
Świąt Bożego Narodzenia
oraz pomyślności i sukcesów
w nadchodzącym 2019 roku

Joanna Gadzińska, Gabriela Kaczkowska, Radosław Żukowski z pracownikami.

 [bs]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *