Zmieniamy się – mamy nowe logo

Pierwszym krokiem była zmiana adresu i przeprowadzka. Nowe miejsce, większe możliwości i perspektywy rozwoju. Lepsze warunki zarówno dla nas, pracowników, jak i dla Was, naszych gości i podopiecznych. Wiemy, że zaakceptowaliście już naszą nową siedzibę. Teraz chcemy zaprezentować nowe logo.

 

Stowarzyszenie Hospicjum Świdnica działa od wielu lat, jednak dopiero teraz postanowiliśmy do naszego wizerunku dodać symbol, który określać będzie naszą działalność.

Znak jest prosty, tak jak proste jest to, co robimy. Drzewo jest symbolem uniwersalnym i wielokulturowym, a jego znaczenie jest czytelne niemal w każdej kulturze i religii. Jako najpotężniejsza roślina jest przede wszystkim symbolem wzrostu, odnowy, energii i sprawiedliwości, i w tym metaforycznym sensie ujmuje sens istnienia. W tradycji chrześcijańskiej symbol drzewa łączony jest przede wszystkim z drzewem życia, przymierzem pomiędzy Bogiem i ludźmi. Dla wielu jest też symbolem rodziny – korzenie wrastające w ziemię symbolizują przodków, natomiast gałęzie i liście są zapowiedzią przyszłych pokoleń.

Dla nas ten znak jest symbolem stałości i trwania przy tych, którzy są na ostatnim etapie życia. Zapewnienie opieki w hospicjum oznacza przede wszystkim walkę z bólem, zapewnienie komfortu i wsparcia zarówno chorym, jak i ich bliskim. To czas poświęcony na towarzyszenie choremu, na rozmowę z nim oraz z jego rodziną.

Hospicjum to też życie. Przede wszystkim godne. I to jest właśnie nasz cel – mówi Joanna Gadzińska prezes Hospicjum w Świdnicy.

[bs]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *