Pola Nadziei 2023/2024

Na zakończenie VI edycji Pól Nadziei, tym razem nieco później, bo w maju, Hospicjum jak zwykle zorganizowało Żółty Marsz Nadziei. W tym roku wydarzenie było wyjątkowe, bo połączone z jubileuszem Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum”

w Świdnicy, które od 30 lat niesie pomoc osobom w terminalnej fazie chorób nowotworowych.

Świdnicka kampania Pól Nadziei rozpoczęła się sadzeniem cebulek żonkili w październiku 2023 r. Kampania "Pola Nadziei” odbywała się jak zawsze pod patronatem Prezydent Świdnicy, Starosty świdnickiego, Burmistrzów Jaworzyny Śląskiej i Żarowa oraz Wójta Gminy Świdnica i Gminy Marcinowice, wsparł nas również Fundusz Regionu Wałbrzyskiego.

W tym roku było już za późno na świeże żonkile, dlatego zgromadzonym na Rynku dzieciom i seniorom rozdawaliśmy żółte kwiaty z baloników. W przemarszu z żonkilami uczestniczyły dzieci ze świdnickich przedszkoli i szkół podstawowych 🙋‍♀️🙋, a także Amazonki i świdnickie Kluby Seniora, przedstawiciele samorządów, Straż Miejska i Policja 👮👮‍♀️. Dziękujemy wszystkim przybyłym Gościom, a szczególnie wszystkim dzieciom i młodzieży, dzięki Wam było jak zawsze kolorowo i radośnie.

Tradycją stało się już, że podczas świdnickich Pól Nadziei, czas umilają nam młodzi artyści z Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy pod czujnym okiem Pana Dyrektora Zbigniewa Curyla, za co z całego serca dziękujemy 🥰🥰🥰
Podczas całej imprezy czuwali nad nami funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej, nie zabrakło również Komisarza Lwa oraz Prewencjusza – szopa strażnika, którzy towarzyszyli dzieciom w przemarszu.

Przy okazji tegorocznego Żółtego Marszu Nadziei nasze Hospicjum zorganizowało bezpłatne badania w kierunku osteoporozy oraz wykrywania wad wzroku. Badania odbywały się na świdnickim Rynku. W badaniu gęstości kości  wzięło udział ponad 60 osób, chętnych było jednak dużo więcej, dlatego planujemy powtórzyć akcję już w październiku.

Chcemy jeszcze raz gorąco podziękować wszystkim 💛💛💛, którzy wzięli udział w tegorocznym Żółtym Marszu Nadziei, za obecność i wsparcie jakie otrzymaliśmy. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za każdy dar serca, który uświadamia nam, że mamy wielu Przyjaciół, na których możemy liczyć 🥰🥰
DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY ZA ROK 🌞🌞🌞

Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum”
adres: ul. Jodłowa 31, 58-100 Świdnica

godziny otwarcia: pn - pt 09:00 - 15:00

email: biuro@hospicjum.swidnica.pl
telefon: (+48) 74 852 03 46

Facebook: znajdź nas na Facebook

Pomóż nam pomagać i wspierać rodziny dotknięte chorobą.

konto: BNP Paribas, nr 70 1600 1462 1882 6823 7000 0001

Pamiętaj o nas przy rocznym rozliczeniu podatku